Дидо и Стефан на разходка около Рударци
Две момчета с велосипеди бяха видяни днес в Рударци след екскурзията, която са си направили в горите наоколо. Когато ги срещнахме, те събираха сили на пейките пред супермаркет "Чинар". Пристигнали са с автобус 59 от София заедно с велосипедите. Поради ремонт на пътя в Мърчаево, рейсът ги оставил някъде из центъра на селото вместо до микроязовира на границата на двете села. От там с енергично изкачване, момчетата стигнали до пътеката над Рударци, която опасва Югозападна Витоша и съпътства колекторния канал за събиране на Витошките води и отвеждането им до язовир Студена. Често сме споменавали тук, че чарът на тази пътека идва от почти водоравният й наклон, следващ наклона на колекторните тръби, който е изключително благодатен както за каране на велосипеди, така и за спокойни пешеходни разходки. По същата пътека само след две седмици на 26 юни това лято ще преминат стотици състезатели от поредната Обиколка на Витоша.
Нашите герои пресрещнали група от 30-тина конни ездачи. В действителност, обаче, ездачите бяха само 16 и бяха засечени от репортерските ни камери да си почиват в Кладница. Вижте повече за тях ТУК.



Последни коментари
преди 8 седмици 4 дни
преди 8 седмици 4 дни
преди 8 седмици 4 дни
преди 8 седмици 4 дни
преди 10 седмици 10 часа
преди 10 седмици 10 часа
преди 10 седмици 10 часа
преди 10 седмици 10 часа
преди 10 седмици 16 часа
преди 10 седмици 16 часа